Registr dlužníků

Posted on Červenec 26th, 2013 in Zadlužení by admin

Kvalitní databáze těch, co neplatí

Nepoctivých lidí, kteří si berou půjčky, které potom nesplácejí je stále více. Nemusí to však být pouze tento problém. Často se může jednat i o takové, kteří neplatí svůj paušál za telefon, elektřinu, plyn nebo další různé výdaje, které nejsou placeny předem, ale platí se až zpětně. Pokud jde poté takový jedinec žádat u banky nebo nebankovní společnosti o půjčku, může narazit

Při neplacení je zápis do registru nevyhnutelný

Při nezaplacení jakéhokoli závazku může věřitel takového klienta umístit do registru dlužníků. Díky tomu tak o něm budou vědět i další instituce, které budou při poskytování svých služeb obezřetnější. Nejčastěji se to týká právě poskytování půjček. Banka či nebankovní společnost si tohoto klienta prověří, a pokud v registru je, často půjčku nedostává.

Jak z registru ven?

Pokud jste již v registru uvedeni, dojde k vašemu automatickému smazání po určité době. To samozřejmě mnohým lidem může vadit, jelikož registr nemusí být tak úplně objektivní, jak se na první pohled zdá. Například stačí, abyste kvůli nepozornosti zaplatili váš telefonní paušál a několik dní později, a již se zde můžete objevit. A to, i pokud šlo o pár stovek.

Jak zjistit, zda jsem v registru vedený?

Tím nejznámějším a nejvyužívanějším registrem je Solus. Ten sice nenabízí veřejný přístup ke všem záznamům, ale umožňuje si za finanční částku objednat výpis, zda jsme v registru uvedeni, nebo ne. Takový výpis si však může objednat pouze taková osoba, které se tento záznam týká. Nelze si tak prověřit kohokoliv. To mohou pouze banky a nebankovní společnosti, které tam však mají přístup ze zcela jiných důvodů – aby si vás prověřili a nenaletěli podvodníkovi. Vy jim tuto možnost dovolíte tím, že s nimi sepíšete žádosti o půjčku, kde je tento požadavek většinou uveden. Sami o sobě v registru lustrovat také nemohou.


Napište komentář

  • Text komentáře:
TOPlist