Kalkulačka oddlužení 2013 a 2014

Posted on Září 13th, 2013 in Dluhy by lucie

Spočítejte si, zda máte na oddlužení nárok

Pokud vás zadlužení přivedlo až na pokraj vašich sil a hledáte řešení, jak se zbavit nočních můr a stálých finančních problémů, můžete využít zákonného oddlužení a vyhlásit takzvaný osobní bankrot. Při vyhlášení osobního bankrotu navíc máte možnost zbavit se až 70% vašich dluhů. Podmínkou totiž je, že po dobu pěti let trvání insolvence musíte splatit alespoň 30% vašich závazků.

V čem insolvence pomůže

Insolvence neboli vyhlášení osobního bankrotu vás ochrání před spáry exekutorů. Tím, že vyhlásíte osobní bankrot, jste chráněni před zabavením majetku a stejně tak před dalším narůstáním dluhů z důvodu neplnění vašich závazků. Osobní bankrot se vyhlašuje na dobu pěti let, během kterých musíte být schopni splatit minimálně 30% vašich závazků. Soud vám vyměří životní minimum, s kterým budete muset po dobu pěti let vystačit, a zbytek vašich příjmů půjde na splácení dluhů.

Jak spočítat, zda máte na insolvenci nárok

Kalkulačka insolvence vám pomůže jednoduchou cestou zjistit, zda máte na vyhlášení osobního bankrotu nárok či nikoliv. Stačí si na internetu vyhledat kalkulačky insolvence 2013 nebo kalkulačku insolvence pro rok 2014 a zadat jednoduché údaje. V potaz je brána celková částka vašich dluhů, čistý měsíční příjem, rodinný stav a počet vyživovaných dětí. Podle těchto údajů se hned dozvíte, zda máte na insolvenci nárok.

Jak postupovat dál

V případě, že vám kalkulačka insolvence vypočítá nárok na vyhlášení osobního bankrotu, měli byste se stejně ještě obrátit na odborníka, který se této oblasti věnuje a nechat si vše spočítat od něj. Kontakty na společnosti či jednotlivce, kteří se oddlužením a insolvencí zabývají, naleznete na internetu. Domluvte si návštěvu, při které prokonzultujete vaši finanční situaci a možnosti řešení.


Napište komentář

  • Text komentáře:
TOPlist