Jak se z Tebe stane dlužník a neplatič?

Posted on Září 30th, 2013 in Dluhy by pavel

Jak se stát dlužníkem?

Dlužník a neplatič jsou sice velice podobné termíny, ale rovnítko mezi ně skutečně vložit nejde. Ano, každý neplatič je vždy dlužníkem, ale ne každý dlužník musí být nutně neplatičem. Ale to je na jinou debatu. Důležité je si uvědomit, jak snadno se člověk může stát dlužníkem a potažmo i neplatičem. Často nevědomky z vlastní neiformovanosti nebo podvodem protistrany. Případů jsou v poslední době stovky a tisíce. Na povrch se dostane pouze zlomek toho, co se ve skutečnosti především v nebankovním sektoru děje.


Správná půjčka

Půjčit si dnes peníze není žádný problém. Není to ani nic špatného. Ba naopak. Jakmile má člověk smysluplnou příležitost, kde si půjčit peníze, byla by chyba toho nevyužít. Ale vždy je potřeba při zjišťování možností půjček hledět i na druhou stranu. Podívat se na stranu svých příjmů a výdajů. Podívat se na půjčku v dlouhodobém horizontu s tím, že když si dnes půjčím na dovolenou, za měsíc budu mít už jenom dluh, kvůli kterému se budu další 2 roky každý měsíc omezovat ve svých výdajích, protože budu muset splácet půjčku. Stojí mi taková dovolená vůbec za to? A dokážu udržet svou platební morálku tak, abych se nestal neplatičem?

Rizikové faktory

Prvotní rozhodnutí je vždy na nás a my si musíme spočítat, jestli na danou půjčku dnes máme a máme chuť ji dalších období podle druhu půjčky splácet. To je první krok. Druhým krokem je nezbytnost dané půjčky. To je také naše rozhodnutí, jestli danou věc skutečně potřebujeme. No a posledním krokem jsou rizikové faktory v podobě ztráty zaměstnání, nemoci, zranění, rozvodu a podobně. I tyto faktory často způsobí to, že se s dobré půjčky stane noční můra a z člověka dlužník a neplatič.

1 komentář k “Jak se z Tebe stane dlužník a neplatič?”

  1. 1 Nebankovní půjčky pro problémové klienty | Recenze, zkušenosti a názory napsal v 6.58 dne 2.4.2015:

    [...] krátkodobé půjčky představují ideální řešení pro každého, kdo hledá způsob, jak se nestát dlužníkem a neplatičem. Smíříte-li se s vyšší splatnou částkou (ve srovnání s běžnými dlouhodobými úvěry), [...]


Napište komentář

  • Text komentáře:
TOPlist