Snížení dluhu formou oddlužení

Posted on Srpen 2nd, 2013 in Dluhy by admin

Zaplaťe pouze 30% sých dluhů. Zbytek bude odpuštěn

Do problémů se svými dluhy se může dostat každý. Stačí mít hypotéku, půjčku či kreditní kartu, a pokud dojde například ke ztrátě zaměstnání, problém může být na světě. Vy tak nemáte jak vše splácet a věřitelé chtějí zpět své peníze. Samozřejmě vyhrožují exekucemi a celý dluh se stále navyšuje. Jak z takové situace ven?

Oddlužení je nejlepší možnost

Pokud jste se do dluhů dostali, je tím nejlepším řešením se z nich zase co nejrychleji dostat. Tou nejsnadnější možností je takzvané oddlužení, které podporuje i samotný zákon. Jeho výhodou je především to, že se vám všechny vaše dluhy spojí do jednoho, spočítá se celková částka a naplánují se splátky, a to na dobu pěti let. Výhodou je, že během těchto pěti let často stačí splatit pouze 30% všech dluhů, a zbytek bude zcela odpuštěn. Záleží však na vašich příjmech a finančních možnostech.

Jaké jsou podmínky pro oddlužení?

Tou hlavní podmínkou je samozřejmě váš příjem, a to dlouhodobého charakteru. Pokud tedy máte zaměstnání, často by to neměl být žádný problém. Druhá podmínka se týká toho, že nesmíte být v posledních letech pravomocně odsouzeni, a to za trestný čin, který měl majetkovou podstatu. D8le je také nutné, abyste si dluhy zapříčinili sami, jako fyzická osoba. U dluhů z podnikání oddlužení není možné a stejně tak není možné oddlužit člověka, který podniká.

Jak na to?

Prvním krokem by měla být samotná žádost o oddlužení, které musí být podána na příslušný soud. V této žádosti musí být uvedeny jak informace o vaší osobě, tak i informace o vašich očekávaných příjmech v následujících pěti letech. K tomu všemu je nutné přiložit potvrzení o příjmech za poslední tři roky, a také návrh, jakým způsobem chcete oddlužení provést. Pokud nevíte jakým způsobem, do žádosti uveďte, že žádný konkrétní návrh nevznášíte a soud dle svého uvážení rozhodne sám.

 


Napište komentář

  • Text komentáře:
TOPlist