Neplatiči a dlužníci

Posted on Září 26th, 2013 in Dluhy by pavel

Kdo je neplatič a dlužník?

Neplatiči a dlužníci mohou být jedna a tatáž osoba, ale často jde o relativně odlišné druhy lidí, protože ke svým dluhům přistupují diametrálně odlišně. Ano, každý neplatič je vždy dlužník. Ale ne každý dlužník musí být notorickým neplatičem a tím pádem je toto spojení často neoprávněně spojováno, protože dlužníkem se člověk stává v okamžiku, kdy získá jakoukoliv půjčku, úvěr nebo kreditní kartu. Kdežto neplatičem se člověk stává až svým jednáním, kdy neplatí a nesplácí své splatné závazky. Notorický neplatič je pak člověk, který takto činí úmyslně.


Dlužníkem z vlastního rozhodnutí

Dlužit v dnešní době peníze není nic neobvyklého. Je to dokonce i způsob života. A to velice oblíbený. Je to způsobeno hned několika faktory a také dobou. Externími faktory jsou extrémně nízké úrokové sazby, snaha lidí o majetnický způsob života a touha mít třeba i vlastní bydlení. K tomu všemu nahrává skutečnost, že vlastně dlužit je normální. Ten, kdo nedluží tak okrádá svou vlastní rodinu. Je to možná trošku nadsazené přirovnání, ale ve své podstatě funguje.

Co s neplatičem

Neplatič je osoba, která se buď z vlastního rozhodnutí rozhodla neplatit, nebo ji k tomu dohnali okolnosti. Na druhou stranu, vždy bylo svobodnou vůlí neplatiče vzít si půjčku, takže okolnosti by neměli hrát roli. Ano, existuje několik málo příkladů, kdy člověk objektivně vše udělal správně, a přesto se dostal do finančních problémů s nesplácením, ale těch je opravdu jako šafránu. Většinou se neplatičem stane nezodpovědný člověk, který si nevytvořil dostatečnou finanční rezervu, ale přesto nakupoval a žil si nad své poměry. Neplatič se pak dostává do spirály dluhů, ze které obvykle není úniku.


Napište komentář

  • Text komentáře:
TOPlist