Jaké je řešení dluhů?

Posted on Červenec 30th, 2013 in Dluhy by admin

Postavte se dluhům čelem a snažte se je vyřešit

Poslední statistiky ukazují, že zadlužených Čechů je stále více. Není se čemu divit, jelikož možností jak si půjčit je stále více a většina nebankovních institucí má stále snadnější podmínky pro získání úvěru. Kvůli tomu se tak Češi dostávají do mnoha dluhových pastí, ze kterých není moc východisek.

Snažte se domluvit s věřitelem

Tou nejsnadnější a první možností, které by měl každý, kdo dluží peníze využít, je snaha domluvit se s daným věřitelem, tedy s tím, komu peníze dluží. Ideální je návrh rozumného kalendáře tak, aby byly spokojeny obě strany. Částku je dobré zvolit takovou, aby pro dlužníka nebyla problém a zároveň aby věřiteli netrvalo velmi dlouho, než své peníze získá zpět. Vše je samozřejmě postaveno na jednáních a také na individuálním přístupu.

Jednou z možností je také oddlužení

Pokud domluva s věřitelem k ničemu nevede, nebo máte tolik dluhů, že není ani ve vašich silách domluvit si splátkový kalendář, je tou poslední možností takzvané oddlužení. To je i upraveno v samotných zákonech, a pokud splníte všechny podmínky, můžete ve výsledku zaplatit pouze 30 procent svých dluhů. Na toto splacení má každý dlužník celkem 5 let. Pokud vše splatí jak má, vchází do života opět s naprosto čistým štítem, jelikož veškeré zbývající dluhy jsou zcela vymazány.

Nejlepším řešením je prevence

To opakuje stále celá řada finančních odborníků. Vždy je nejlepší řešení zvážit celou situaci, zda je půjčka skutečně nezbytná a zda ji budete moci splácet. Pokud se navíc jedná o půjčku na nepotřebnou věc, vždy je mnohem lepší řešení si nepůjčovat, a raději si ušetřit. Někdy totiž mohou dluhy dojít tak daleko, že jediným východiskem už je pouze exekuce a ta samozřejmě je to nejhorší, co může každého člověka potkat. Lze totiž velmi snadno přijít nejenom o majetek, ale také o střechu nad hlavou.


Napište komentář

  • Text komentáře:
TOPlist